gtag('config', 'UA-130501671-1');

Spoločnosť Logitech dnes predstavila kameru Logitech® BRIO 4K STREAM EDITION. Táto nová webová kamera s rozlíšením Ultra HD 4K vám umožní vytvárať pôsobivé streamy, ktorými môžete živo prenášať hranie hier alebo čokoľvek zaujímavé, pričom zachytí aj najjemnejšie detaily rysov vašej tváre a poskytne verné video vo vysokom rozlíšení HD 1080p pri snímkovej frekvencii 60 snímok za sekundu (fps).

„Prenos živého videa sa stal sociálnym fenoménom – hráči strávia dvakrát viac času sledovaním hier než vlastným hraním a živé streamy na serveroch Twitch™, Youtube® a Mixer sa pre terajšiu generáciu stávajú náhradou tradičnej televízie,“ povedal Guillaume Bourelly, hlavný produktový riaditeľ portfólia webových kamier v spoločnosti Logitech. „U modelu BRIO 4K STREAM EDITION sme optimalizovali koncept našich kamier BRIO pre streamovanie. Výsledkom je webkamera, ktorá má všetko, čo si tí, čo chcú živo streamovať na profesionálnej úrovni, môžu želať, aby ešte viac zaujali svojich divákov: okrem živého zachytenia detailov v rozlíšení 4K je k dispozícii režim priority snímkovej frekvencie, ktorý zaistí konštantný stream s rozlíšením 1080p pri 60 snímkach za sekundu, a integrovaný softvér XSplit Broadcaster.“

Kamera BRIO 4K STREAM EDITION má rozlíšenie Ultra HD 4K a vysoký dynamický kontrast (HDR), vďaka čomu poskytuje štvornásobne vyššie rozlíšenie než súčasné Full HD, a automaticky sa prispôsobuje zmenám v jase, takže váš záber nebude tmavý pri protisvetle, alebo keď budete odchádzať von z miestnosti. Ultra vysoké rozlíšenie HD 4K súčasne zachytí aj najmenšie detaily výrazu vašej tváre v živých a verných farbách a zachová plnú kvalitu HD obrazu, keď budete záber približovať a odďaľovať, takže vaši diváci nebudú pri sledovaní ničím rušení, aj keby sa výrazne menilo zadné svetlo.

Pri použití režimu priority snímkovej frekvencie vytvára kamera Logitech BRIO 4K STREAM EDITION verný obraz s hyper rýchlou snímkovou frekvenciou 60 fps v rozlíšení 1080p. Ten redukuje zadrhávanie alebo oneskorovanie obrazu, keď chcete vytvárať dramaticky spomalené zábery alebo opakované sekvencie. Kamera je navyše vybavená aplikáciou ChromaCam od spoločnosti Personify, ktorá s využitím umelej inteligencie neutralizuje, vyhladzuje alebo odstraňuje obrazový šum, aby vaše streamy vyzerali profesionálne v akomkoľvek prostredí. Môžete si zúžiť uhol záberu na 65 alebo 78 stupňov, aby zaberal vás ako hviezdu streamu, alebo použiť širšie zorné pole 90°, keď budete chcieť divákom ponúknuť širší záber celej scenérie.

Vďaka úzkej spolupráci s poprednou softvérovou firmou SplitmediaLabs zameranou na prenos streamov hier bol optimalizovaný software XSplit™ Broadcaster a XSplit Gamecaster tak, aby poskytli riešenie typu „všetko v jednom“, ktoré zaistí kompatibilitu s rozlíšením 4K a vysokú snímkovú frekvenciu, ktoré kamera Logitech BRIO 4K STREAM EDITION vie ponúknuť. Ku každej kamere rovnako patrí bezplatná ročná prémiová licencia na XSplit, ktorá sa vzťahuje na aplikácie XSplit Broadcaster a XSplit Gamecaster. Navyše OBS™ podporuje technológiu Logitech BRIO STREAM, takže streamovať budete môcť ihned po vybalení kameru.

Cena a dostupnosť

Kamera Logitech BRIO 4K STREAM EDITION bude k dispozícii na Slovensku a v Českej republike u vybraných distribútorov (Alza, Czech Computer, Datart, HPTronic, NAY) od septembra tohoto roku za odporúčanú maloobchodnú cenu 249€.