gtag('config', 'UA-130501671-1');

Často v práci púšťate PowerPoint prezentácie? Ich príprava je len časť práce, tá hlavná je ukázať ich kolegom či účastníkom konferencií. Ako pomôcka sa využívajú rôzne laserové perá či prezentéry. Logitech prišiel s produktom, ktorý má zmeniť náš pohľad na prezentácie – Spotlight.

Často treba v prezentácii upriamiť pozornosť na určitý fakt, zdôrazniť bunku v tabuľke, zvýrazniť určitý riadok a podobne. Na tento účel sa používa nejaké ukazovátko, ktoré je vám úplne nanič, keď prezentujete online cez internet. Videokonferencie sú skvelý spôsob pre školenia, ale ukazovať niečo býva problém, teda ak nesedíte práve za PC a nehýbete na obrazovke myšou.

Menšiu revolúciu do prezentácií prináša Logitech, ktorý vytvoril podľa nášho názoru unikátne ukazovátko Spotlight, určené presne pre dnešný digitálny svet. Nie je len obyčajnou pomôckou na ovládanie vašej prezentácie, pretože poskytuje viacero inteligentných funkcií.

Prezentačný ovládač má atraktívny ergonomický dizajn s elipsovitým prierezom. Dodávaný je v troch farebných verziách  so zlatou, sivou (grafitovou) a striebornou povrchovou úpravou. V spodnej časti je ukrytý USB prijímač do počítača prezentujúceho. USB prijímač pracujete vďaka systému plug-and-play prakticky okamžite a bez problémov. Ak však chcete využívať prezentér s notebookom, tabletom či iným zariadením cez Bluetooth, jednoducho ho spárujete podržaním naraz vrchného a spodného tlačidla.

V príslušnom zariadení si potom stačí vybrať prezentér ako nové Bluetooth zariadenie. Vytiahnutím USB dongle sa odhalí vo vnútri prezentéru USB port typu C, ktorý slúži na dobíjanie batérie. Energiu dodáva 85 mAh batéria, ktorej výdrž pri plnom nabití je úžasná. Ani po štyroch hodinách aktívnej práce sa nevybila a údajne ju v prípade krízy dobijete na hodinovú prezentáciu za menej ako minútku.

Do PC si nainštalujete aplikáciu, ktorá ponúka množstvo funkcií a umožňuje vám pripraviť si scénu skôr, než začnete vlastnú prezentáciu. V aplikácii môžete prepínať režimy ukazovania, nastaviť si pripomienkovač – upozornenie na čas slabými vibráciami prezentéru v ruko, prípadne aktivovať pokročilejšie funkcie, ako naprí­klad ovládať hlasitosť gestom ruky – šikovná funkcia, keď sa napr. rozhodnete prezentér doma použiť napr. ku svojmu smartTV ako doplnkový ovládač.

Na ovládanie prezentácií sú k dispozícii tri tlačidlá – veľké biele, ktoré sa používa kliknutím na posun na ďalšiu snímku, alebo podržaním ako digitálne ukazovátko (ovládanie kurzoru/efektového kurzoru) a dve menšie tlačidlá, ktorým môžno priradiť extra funkcie.

Ak chcete prezentér používať ako myš, stačí držať veľké tlačidlo Spotlight, kým sa na obrazovke nezobrazí kurzor a gestom ruky ho môžete ovládať. Vďaka multifunkčnosti môžete prezentérom ovládať ľubovoľné aplikácie ako PowerPoint, Keynote, Google Slide, Prezi ale aj PDF. Áno, aj PDF sa prezentérom Logitech Spotlight dajú ovládať úplne prirodzene a jednoducho.

Je to naozaj skvelý pomocník pre každého, čo potrebuje odprezentovať niečo pred publikom. Výhodou digitálneho kurzoru je, že vám ostane zaznamenaný aj v prípade, že použijete screenrecording a vytvoríte si záznam prezentácie, aj keď prezentujúci má slobodu a môže sa slobodne pohybovať až 30 m od PC – taký má dosah bezdrôtová technológia Logitech v ovládači Spotlight.

Pohľad na cenovku na prvý pohľad trochu zaskočí, no keď si uvedomíte, koľko stojí úplne základný prezentačný ovládač a koľko toho dokáže… Spotlight má viacero inteligentných funkcií, ktorými predčí konkurenciu. Z tohto pohľadu je jeho cena 135€ (zhruba cena kvalitnej PC myši) rozumná a zodpovedá jeho reálnej hodnote. Za nás môžeme preto len a len odporúčať!

Zapožičal: Logitech, www.logitech.com
Cena: 135€

Rozmery ovládača:
131,3 × 28,1 × 12,1 mm
Hmotnosť: 49,2 g vrátane batérie
Rozmery prijímača:
40,4 × 17,2 × 6,8 mm
Hmotnosť: 3,3 g
Dĺžka nabíjacieho kábla: 140 mm
Systémové požiadavky: Bluetooth Smart:
Windows 10 alebo novší, Windows 8
MacOS X 10.10 alebo novší
Chrome OS
Android 5.0 alebo novší
Patentovaný prijímač Logitech:
Windows 10 alebo novší, Windows 8, Windows RT, Windows 7
Mac OS X 10.05 alebo novší
Chrome OS Linux
Podrobnosti batérie:
Dobíjacia Lítium-polymérová (85 mAh)
Životnosť batérie (nabíjacia): až 3 mesiace
Senzor:
3D akcelerometer a gyroskop
Technológia senzora:
Snímač pohybu
Obsah balenia:
Prezentačný ovládač
Patentovaný prijímač
Používateľská dokumentácia
Nabíjací kábel
Puzdro