gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 12. apríla (WebNoviny.sk) – Bratislavčanov čakajú počas behu Devín – Bratislava dopravné obmedzenia. Už 72. ročník tradičného behu sa uskutoční v nedeľu 14. apríla. Obmedzenia a uzávierka ciest sú naplánované od 8:00 do 13:00. Podujatie ovplyvní aj mestskú hromadnú dopravu.

Vylúčia premávku električiek

Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojej stránke upozorňuje na obmedzenia električkových liniek č. 4, 8 a autobusových liniek č. 29, 30, 32, 37, 39, 50 a 70.

Od cca 08:00 do ukončenia podujatia o 13:00 bude obojsmerne vylúčená premávka električiek v južnej časti centra mesta, tzn. od tunela cez nábrežie, Nám. Ľ. Štúra, Mostovú a Jesenského ul. Podrobný prehľad premávky autobusov nájdu záujemcovia na oficiálnej webovej stránke DPB.

Štart behu je pod hradom Devín a cieľ v centre Bratislavy na Rázusovom nábreží pri Propeleri. Obmedzenia sa týkajú trate, kadiaľ bežci pobežia, ale aj niektorých priľahlých ulíc v mestských častiach Devín a Staré Mesto. Informoval o tom v stredu primátor Bratislavy Matúš Vallo a organizátori behu Devín – Bratislava.

Obmedzenia pre vodičov

Ráno o ôsmej začne platiť úplný zákaz vjazdu áut na Rázusovo a Vajanského nábrežie, od Mosta SNP po Šafárikovo námestie a na Mostovej ulici. Obmedzenie sa skončí o jednej popoludní. V rovnakom čase uzatvoria Devínsku cestu, Kremeľskú ulicu a cestu Devínska Nová Ves – Devín.

Táto uzávierka súvisí s prepravou bežcov autobusmi na štart do Devína. Skončiť by sa mala približne o jedenástej. Od 9:45 bude uzatvorená v smere do centra aj Botanická ulica v časti Riviéra – Most SNP, ako aj Nábrežie armádneho generála Ľudvíka Svobodu v smere do centra.

Obyvatelia Devína sa takisto musia pripraviť na obmedzenia vo svojej mestskej časti. Cesty v Devíne organizátori uzatvoria od 9:30 do 11:00.

Tisíce súťažiacich

Národný beh Devín – Bratislava je najstaršie atletické podujatie na Slovensku. Organizátormi podujatia sú Správa telovýchovných a rekreačných zariadení Bratislavy (STaRZ) a Hlavné mesto SR Bratislava. Štart bežcov je spod Hradu Devín a cieľ na Rázusovom nábreží. Vyhlasovanie výsledkov bude na Hviezdoslavovom námestí.

Prvýkrát sa z Devína bežalo v roku 1921 a zúčastnilo sa na ňom 37 bežcov. Počas štyridsiatych a šesťdesiatych rokov malo podujatie zopár prestávok. Od roku 1971 až dodnes sa behá Devín – Bratislava každý rok.

Každoročne sa prihlási viac ako 7 000 súťažiacich. Pre víťaza je pripravený putovný krištáľový pohár z roku 1934, ktorý venoval vtedajší rektor Univerzity Komenského Dobroslav Orel.

Viac k témam: Beh Devín – Bratislava, dopravné obmedzenia, DPB Dopravný podnik Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk – Beh Devín – Bratislava ovplyvní aj MHD, vylúčia premávku viacerých električiek a autobusov © SITA Všetky práva vyhradené.