gtag('config', 'UA-130501671-1');

NAÍ DILLÍ 12. apríla (WebNoviny.sk) – Tibetského duchovného vodcu dalajlámu v piatok prepustili z nemocnice v indickom hlavnom meste Naí Dillí. Ako povedal, keď z nej odchádzal, cíti sa „takmer normálne“. Osemdesiattriročného dalajlámu hospitalizovali v utorok s infekciou dýchacích ciest.

Tibetský duchovný vodca priletel začiatkom týždňa do indickej metropoly na konzultácie s lekármi, ktorí mu následne odporučili hospitalizáciu. Od neúspešného povstania proti čínskej nadvláde v roku 1959 žije dalajláma v indickom exile v meste Dharmsala a pravdepodobne sa tam vráti ešte tento týždeň.

Dalajláma zvyčajne strávi niekoľko mesiacov ročne na cestách po svete, na ktorých učí budhizmus a upozorňuje na tibetský boj o väčšiu samostatnosť od Číny. Vlani však svoje cestovanie obmedzil a stará sa o svoje zdravie.

Čína neuznáva tibetskú exilovú vládu a so zástupcami dalajlámu nerokovala od roku 2010. Peking považuje dalajlámu za separatistu. On to popiera a tvrdí, že len podporuje rozsiahlu autonómiu a ochranu pre budhistickú kultúru v regióne.

Viac k témam: infekcia, nemocnica
Zdroj: Webnoviny.sk – Dalajlámu prepustili z nemocnice, v ktorej sa liečil na infekciu a mal by sa vrátiť do exilu © SITA Všetky práva vyhradené.