gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 12. apríla (WebNoviny.sk) – Darina Gabániová (Smer-SD) nastúpi po vymenovaní poslanca Ladislava Kamenického (Smer-SD) za ministra financií na jeho neuplatňovaný mandát poslanca Národnej rady SR.

Je náhradníčkou podľa poradia uvedeného v zápisnici Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán o výsledku volieb do NR SR. Gabániová by mala zložiť poslanecký sľub na najbližšej schôdzi parlamentu, ktorá sa začne 9. mája.

Kažimír odchádza do Národnej banky SR

Gabániová v Národnej rade SR pôsobila do marca 2018. Po tom, čo sa do parlamentu vrátili expremiér Robert Fico a exminister vnútra Robert Kaliňák (obaja Smer-SD), Národnú radu SR opustili Gabániová aj Milan Mojš.

O tom, že novým ministrom financií sa stane Ladislav Kamenický, informoval v utorok predseda Smeru-SD Robert Fico, ktorý Kamenického na post šéfa rezortu financií navrhne na odsúhlasenie predsedníctvu strany.

Vo funkcii tak nahradí Petra Kažimíra, ktorý odchádza do vedenia Národnej banky Slovenska (NBS) a od 1. júna nastúpi na post jej guvernéra.

Ministerstvo dočasne vedie premiér

Kamenický by mal ministerstvo začať riadiť po Veľkej noci. Rezort financií nakrátko do nástupu nového ministra vedie premiér Peter Pellegrini, keďže súčasný minister Peter Kažimír vo štvrtok 11. apríla 2019 podal demisiu.

Predsedníctvo strany Smer-SD by malo o nominácii Ladislava Kamenického rozhodovať začiatkom budúceho týždňa.

Ladislav Kamenický je predsedom Výboru Národnej rady SR pre financie a rozpočet a taktiež členom parlamentného výboru pre európske záležitosti.

Viac k témam: minister financií SR, Ministerstvo financií SR, Národná rada SR, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Nového ministra financií Kamenického v parlamente nahradí Gabániová © SITA Všetky práva vyhradené.