gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 12. apríla (WebNoviny.sk) – Minulý rok investovala bratislavská mestská časť Petržalka do základných a materských škôl približne milión eur. Peniaze sa použili najmä na rekonštrukciu škôl, vybudovanie dopravných ihrísk a opravy športových priestorov. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková.

Opravili šatne aj telocvične

Mestská časť zrekonštruovala sedem základných škôl (ZŠ) a tri materské školy (MŠ). Od marca do augusta minulého roka zrekonštruovali v ZŠ Turnianska rozvody vody do bazéna a strechu. Počas júla vymenili povrch telocvične v ZŠ na Nobelovom námestí.

Hygienické zariadenia obnovili v ZŠ Tupolevova, Lachova, Pankúchova a Prokofievova, v tejto škole opravili aj kanalizáciu, elektrinu, schody, šatne a umyvárne pri telocvičniach. Šatne zrekonštruovali aj v ZŠ Dudova.

Občianskemu združeniu Rodičovské združenie pri ZŠ Pankúchova poskytla mestská časť dotáciu 3 738 eur na projekt Ekoučebňa v exteriéri. Z grantu a finančných prostriedkov občianskeho združenia v areáli školy vybudoval altánok s lavičkami pre 25 žiakov.

Nové dopravné ihriská

Materské školy sme vynovili tri. V MŠ Macharova okrem rekonštrukcie hygienických zariadení aj vymaľovali priestory budovy. V júli sme iniciovali rekonštrukciu vonkajšej terasy a hygienických zariadení v MŠ Jankolova a tiež zateplenie fasády MŠ Iľjušinova,” uviedla Halašková. Mestská časť vybudovala v areáloch MŠ Bzovícka, Pifflova a Iľjušinova aj tri nové dopravné ihriská za takmer 150 tisíc eur.

V septembri otvorila mestská časť aj MŠ Vyšehradská pre 175 detí, ktorú rekonštruovali od februára 2017. Celkové náklady na rekonštrukciu predstavovali dva milióny eur, z ktorých 400 tisíc eur bolo z vládnej dotácie.

Mestská časť Petržalka v uplynulom roku revitalizovala aj niekoľko športových priestorov. “Chceme, aby deti a šport patrili k sebe a aby sme ich motivovali, vytvárame pre ne na to vhodný priestor,” dodala hovorkyňa mestskej časti. Zrealizovala sa obnova dvoch multifunkčných ihrísk v areáloch základných škôl Černyševského a Gessayova a aj bežecký ovál v ZŠ na Nobelovom námestí.

Bratislavská Petržalka má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 11 základných škôl a 24 materských škôl.

Viac k témam: materská škola, rekonštrukcia, slovenská základná škola
Zdroj: Webnoviny.sk – Petržalka zrekonštruovala školy a vybudovala dopravné ihriská, do opráv investovala státisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.