gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 13. apríla (WebNoviny.sk) – Ak bude rozhodnutie v prípade rozpustenia Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) právne v poriadku, budem ho rešpektovať, pretože SPOLU – občianska demokracia je za obnovenie spravodlivosti na Slovensku.

Pre agentúru SITA to uviedol líder SPOLU Miroslav Beblavý. „Nech už rozhodnutie súdu dopadne akokoľvek, Kotlebu (predsedu strany Mariana Kotlebu, pozn. SITA) a jeho nenávistné myšlienky nezastaví rozhodnutie súdu, ale musíme ho poraziť najmä vo voľbách,“ dodal Beblavý.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár podal podnet na zrušenie strany 24. mája 2017. Po vyhodnotení rozsiahlych podkladov sa ukázalo, že politická strana ĽSNS ako extrémistická politická strana s fašistickými tendenciami svojím programom a činnosťou porušuje Ústavu Slovenskej republiky, zákony a medzinárodné zmluvy, odôvodnil svoj postup Čižnár.

O fungovaní ĽSNS v utorok pojednával Najvyšší súd SR. Päťčlenný senát správneho kolégia odročil pojednávanie na 29. apríla, vtedy plánuje vyniesť aj rozhodnutie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pojednávanie Najvyššieho súdu SR o rozpustení Ľudovej strany Naše Slovensko

Viac k témam: Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Kotlebu a jeho nenávistné myšlienky nezastaví rozhodnutie súdu, podľa Beblavého pomôžu najmä voľby © SITA Všetky práva vyhradené.