gtag('config', 'UA-130501671-1');

BILBAO 13. apríla (WebNoviny.sk) – Baskická regionálna polícia zasiahla v sobotu v Bilbau na severe Španielska proti stovkám demonštrantov, ktorí v centre mesta protestovali proti španielskej krajne pravicovej strane Vox. Demonštranti sa zišli pred kongresovým centrom, kde mala táto strana v sobotu politické zhromaždenie.

Policajti proti demonštrantom zasiahli obuškami a dvoch z účastníkov protestu zatkli, informuje tlačová agentúra Europa Press. Vox sa v rámci krajne pravicových strán, ktoré sú novým fenoménom vo väčšine európskych krajín, radí k tým najradikálnejším.

Strana pod vedením Santiaga Abascala sa stavia tvrdo proti islamu a migrácii z Afriky a Blízkeho východu, na druhej strane chce podporovať prisťahovalectvo z krajín Latinskej Ameriky.

Predstavitelia strany plamenisto kážu proti multikulturalizmu, právam LGBTI a tiež feminizmu, strana sa zasadzuje aj za zrušenie zákona proti domácemu násiliu. Vox je tiež za väčšiu unifikáciu krajiny a za tvrdší postup voči odštiepeneckým snahám v niektorých španielskych regiónoch, predovšetkým v Katalánsku.

Viac k témam: demonštrácia, protest, španielska polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zasiahla proti demonštrantom, ktorí v Španielsku protestovali proti krajnej pravici © SITA Všetky práva vyhradené.