gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 13. apríla (WebNoviny.sk) – „Naším záujmom nemôže byť nič iné, ako urobiť všetko pre to, aby Smer-SD prvenstvo najúspešnejšej a najsilnejšej strany v krajine zachoval. Ak je naším cieľom vyhrať ďalšie parlamentné voľby a byť súčasťou vládnej koalície, strana sa musí vyvíjať v čase. Vnútrostranícka diskusia pomôže priniesť nový tip politiky a presvedčiť voličov, že sme dobrou alternatívou, Predmetom našich rokovaní bude ako posunúť stranu Smer-SD, aby mala úspešných aj ďalších minimálne 20 rokov,“ uviedol premiér v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Či sa bude uchádzať o post lídra Smeru, sa vyjadriť nechcel. „O tom sa v strane nevedie diskusia, smer má svojho predsedu a Robert Fico má stále podporu straníckych štruktúr,“ uviedol.

Takisto zdôraznil, že vylučuje prestup do iného politického subjektu. „Som ochotný urobiť v práci maximum, rozdať sa na 100 percent, ale na druhej strane musím byť spokojný, ako sa mi darí presadzovať názory. Ak by som už nevidel víziu, nádej alebo presvedčenie svojich myšlienok, či ak by som nenachádzal podporu v rámci strany na svoje nápady, viem si predstaviť odchod z politického života,“ uzavrel.

Viac k témam: Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Pellegrini odmietol prestup do iného politického subjektu, o nahradení Fica nediskutuje © SITA Všetky práva vyhradené.