gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA/KOŠICE 15. apríla (WebNoviny.sk) – Desať alkoholom posilnených vodičov prichytili policajti počas minulého týždňa na cestách v Košickom kraji. Až ôsmim z nich namerali viac ako jedno promile alkoholu v dychu, dvaja opití šoféri spôsobili nehody.

V piatok skoro ráno pri obci Bidovce v okrese Košice – okolie 42-ročný vodič Škody Felicia vyletel cez obrubník na deliaci ostrovček a narazil do dopravného značenia. Namerali mu takmer dve promile a opakované dychové skúšky mali stúpajúcu tendenciu.

Po zrážke pokračoval v jazde

Zrejme únava asistovala pri nehode, ktorá sa stala v piatok ráno medzi Moldavou nad Bodvou a Čečejovcami. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, 30-ročný vodič Mercedesu Benz na rovnom úseku pravdepodobne zaspal a plynule prešiel za hranicu križovatky tvaru „T“, kde sa zrazil s 18-ročným vodičom BMW.

Vodič s mercedesom však aj po zrážke ďalej pokračoval v jazde a zrazil sa ešte s 38-ročnom vodičkou Fiatu Stilo. Mercedes následne zišiel z cesty a skončil v priekope.

Výsledkom sú traja ľahko zranení, vodič mercedesu skončil v nemocnici s doposiaľ neurčenou dĺžkou práceneschopnosti. Dychové skúšky u všetkých zúčastnených osôb boli negatívne.

Zišiel do priekopy a zaspal

Poriadne opitý 30-ročný vodič Octavie havaroval v sobotu predpoludním v obci Trstené pri Hornáde. S vozidlom skončil v priekope, namerali mu 3,65 promile alkoholu v dychu. Ďalší podgurážený 45-ročný šofér nezvládol jazdu v obci Geča. S vozidlom zišiel do priekopy a zaspal.

Pri dychovej skúške mu namerali 3,33 promile a opakovaná skúška mala stúpajúcu tendenciu. Vodič vyviazol bez zranení. Všetkých obvinili z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Viac k témam: alkohol za volantom, dopravná nehoda, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Vodič Mercedesu zrejme zaspal za volantom a zrazil sa s dvoma autami © SITA Všetky práva vyhradené.