gtag('config', 'UA-130501671-1');

ANTANANARIVO 15. apríla (WebNoviny.sk) – Na Madagaskare zabili osýpky už viac ako 1200 ľudí. Krajina čelí najväčšiemu šíreniu vírusu v histórii, pričom zaznamenali už vyše 115-tisíc nakazených.

Zaočkovaných je približne 58 percent ľudí, pričom na zastavenie šírenia je potrebných aspoň 90 až 95 percent. Ďalším faktorom, ktorý zvyšuje šírenie osýpok, je podvýživa u takmer 50 percent detí.

Jedna z matiek agentúre AP povedala, že prešla pešo 15 kilometrov so šesťmesačným synom v náručí, aby vyhľadala lekársku pomoc. Zdravotná sestra napokon potvrdila, že dieťa je nakazené. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) osýpky zabili od septembra najmä deti mladšie ako 15 rokov.

Zástupca WHO uviedol, že epidémia ďalej pokračuje, no už pomalšie, ako minulý mesiac. WHO v marci začala tretiu vlnu vakcinácie s cieľom zaočkovať celkovo 7,2 milióna detí vo veku šesť mesiacov až deväť rokov.

Viac k témam: osýpky, Svetová zdravotnícka organizácia (WHO)
Zdroj: Webnoviny.sk – Osýpky zabili na Madagaskare viac ako 1200 ľudí, situáciu komplikuje aj nízky počet zaočkovaných © SITA Všetky práva vyhradené.