gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) – Prelievanie peňazí cez elektronický stávkový systém spoločnosti Tipos spôsobili problémy vydavateľa predplatených kariet, cez ktoré sa hráčske kontá dajú dobíjať. Tisícky jeho kariet totiž boli pravdepodobne spreneverené.

Tvrdí to národná lotériová spoločnosť v reakcii na medializované informácie, že cez jej hráčske kontá špekulanti preposielali peniaze na účty v bankách, čím sa mohli vyhýbať ich zdaneniu, prípadne dokonca legalizovať príjmy z trestnej činnosti.

Tipos obmedzil využitie kariet

Spoločnosť Tipos sa dôrazne ohradzuje voči medializovaným informáciám o tom, že je zapletená do prelievania financií cez stávky. Informácie, ktoré sú v súčasnosti podávané, sú zavádzajúce, pretože práve vďaka našej spoločnosti sa prišlo na obchádzanie prísnych pravidiel využívania hráčskych kont,“ reagoval na zverejnené informácie pre agentúru SITA hovorca Tiposu Rastislav Čépe.

Vydavateľa problémových kariet Tipos nekonkretizoval, ide však zrejme o karty, ktoré si možno za hotovosť kúpiť na rôznych obchodných miestach a následne využiť na elektronické platby u rôznych spoločností. Ako dodal hovorca Tiposu, národná lotériová spoločnosť ešte začiatkom minulého roka na základe monitorovania sporných operácií s používaním predplatených kariet obmedzila ich využitie. Následne podľa Čépeho vydavateľ týcho predplatených kariet v marci 2018 upozornil Tipos na ich možné zneužitie v rámci jeho distribučného systému.

Partner škodu nespochybnil

U vydavateľa týchto prepaidových kariet došlo pravdepodobne k sprenevere niekoľkých tisíc predplatených kariet. Naša spoločnosť upozornila na túto skutočnosť orgány činné v trestnom konaní a podala trestné oznámenie, ktoré však bolo vo februári 2019 odmietnuté Krajským riaditeľstvom Policajného zboru v Bratislave,“ uviedol Čépe. Dodal, že Tipos voči tomuto rozhodnutiu podal sťažnosť, ktorej však Okresná prokuratúra Bratislava III s konečnou platnosťou nevyhovela.

Spoločnosť podľa hovorcu po detailnejšom preskúmaní dôsledkov vzniknutej situácie a uskutočnení nápravy vo fungovaní internetovej herne vyzvala zmluvného partnera zabezpečujúceho prevádzku internetovej herne na náhradu spôsobenej škody, ktorá jej aj bola uhradená. „Zmluvný partner vznik škody, ako ani jej výšku nespochybnil,“ dodal Čépe s tým, že od zavedenia spomenutých opatrení Tipos nezaznamenal so systémom žiadne podobné problémy.

Viac k témam: hazardné hry, Tipos
Zdroj: Webnoviny.sk – Karty Tiposu boli pravdepodobne spreneverené, špekulanti prelievali peniaze cez hráčské kontá © SITA Všetky práva vyhradené.