gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) – Na Slovensku majú sviatky a tradície stále veľkú popularitu. Nezáleží na tom, či ste veriaci alebo nie, Veľká noc je jedným zo sviatkov, ktorý každoročne dovedie množstvo ľudí naspäť domov k rodinám. Ľudia totiž na veľké sviatky chcú byť spolu v kruhu rodiny a súčasne si radi doprajú jedlo a pitie typické pre tento sviatok. Svedčia o tom aj výsledky prieskumu nákupného spoločenstva Cashback World.

Kde plánujú Slováci stráviť Veľkú noc

Podľa prieskumu až 79 % opýtaných uviedlo, že Veľkonočné sviatky strávi v pohodlí vlastného domova v kruhu najbližšej rodiny. Iba približne pätina (21 %) má v pláne stráviť tieto sviatky inde ako doma.

Kedy do obchodov

Už druhýkrát budú počas veľkonočných sviatkov obchody zatvorené až celé tri dni –  na Veľký piatok, Veľkonočnú nedeľú a Veľkonočný pondelok. Výsledky prieskumu však ukázali, že Slováci si na to už zvykli a predsviatočné nákupy si plánujú rozložiť. „Z nášho prieskumu vyplynulo, že až 69 % Slovákov plánuje urobiť veľkonočné nákupy postupne v týždni pred Veľkým piatkom,“ uviedla Laura Bertoldová, Head of Marketing myWorld Slovakia, prevádzkovateľa medzinárodného nákupného spoločenstva Cashback World na Slovensku. Len 21 % opýtaných má v úmysle nakúpiť naraz v jeden deň v týždni pred Veľkým piatkom.

Koľko plánujú Slováci minúť na potraviny

Aj keď príprava veľkonočného občerstvenia nemá také pevné pravidlá ako napríklad príprava vianočnej večere, väčšinou platí na Slovensku pravidlo čím viac, tým lepšie. Aj kvôli tomuto môže nákup potravín výrazne zaťažiť rodinný rozpočet. Podľa prieskumu, 59 % respondentov plánuje minúť od 50 do 100 eur, v porovnaní s číslami z minulého roka je to o 14 % menej. Na druhej strane však narástol počet ľudí, ktorí sú ochotní minúť na Veľkú noc od 100 do 200 eur (35% oproti minuloročným 22%) a zvyšným 6% by nerobilo problém minúť aj viac ako 200 eur. Znamená to, že Slováci si tento rok plánujú dopriať viac ako vlani.

Niektoré zľavy sú jednoducho iné

Napriek tomu, že väčšina obchodov ponúka aspoň jeden druh zliav na potraviny, kombinovaním špeciálnych ponúk sa dá ušetriť omnoho viac, ako by ste sa domnievali. Kým bežné zľavy platia pre všetkých, alebo aspoň pre vlastníkov klubovej kartičky konkrétneho obchodu, niektorí obchodníci ponúkajú ešte ďalšiu možnosť ako ušetriť. Ak ste členom nákupného spoločenstva Cashback World, môžete využiť ponuku niektorého z jeho partnerských obchodov s potravinami.

V internetových letákoch týchto moderných obchodov si môžete z pohodlia domova nájsť zľavy, ktoré budú vyhovovať práve vašim veľkonočným plánom. Druhou výhodou je aj to, že vďaka partnerstvu s Cashback World môžete využiť službu Cashback – vždy, keď urobíte nákup v jednom z týchto obchodov, po zaplatení sa vám na účet vráti časť zo zaplatenej sumy a Shopping points. Šetríte tak dvakrát – raz, keď je tovar v zľave a keď sa vám vrátia peniaze za nákup. Jedinou podmienkou na využitie týchto výhod je členstvo v nákupnom spoločenstve Cashback World. Ak ešte nie ste členom, môžete sa úplne zadarmo zaregistrovať na internetovej stránke tohto spoločenstva, alebo priamo u jedného z obchodných partnerov.

Inzercia

Viac k témam: Cashback World, Veľká noc
Zdroj: Webnoviny.sk – Nedovoľte, aby Veľká noc vyprázdnila vašu peňaženku © SITA Všetky práva vyhradené.