gtag('config', 'UA-130501671-1');

WASHINGTON 16. apríla (WebNoviny.sk) – Pulitzerovu cenu za žurnalistiku získali miestne americké noviny Capital Gazette za pokrytie masakry v ich vlastnej redakcii. Zisk prestížnej ceny však zamestnanci novín vychádzajúcich v štáte Maryland v pondelok neoslavovali.

V tichosti si len pripomenuli pamiatku piatich kolegov, ktorí prišli o život pri streľbe v júni 2018. Obvineniam v tejto súvislosti čelí 39-ročný Jarrod W. Ramos, ktorý sa novinám predtým opakovane vyhrážal.

Ocenenie si okrem Capital Gazette odniesli aj noviny New York Times a Wall Street Journal za investigatívne reportáže o prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Pulitzerovu cenu okrem nich získali tiež dvaja väznení novinári agentúry Reuters informujúci o masakre Rohingov v Mjanmarsku a dva miestne denníky: Pittsburgh Post-Gazette za pokrytie vlaňajšieho októbrového útoku na synagógu, ktorý si vyžiadal 11 obetí, ako aj floridský Sun Sentinel za informovanie o masakre na strednej škole v Parklande, ktorú vo februári 2018 neprežilo 17 osôb.

Viac k témam: Capital Gazette, Pulitzerova cena
Zdroj: Webnoviny.sk – Reportáž o masakre v Capital Gazette ocenili Pulitzerovou cenou, zvíťazili aj články o Trumpovi © SITA Všetky práva vyhradené.