gtag('config', 'UA-130501671-1');

LIMA 17. apríla (WebNoviny.sk) – Bývalý peruánsky prezident Alan García, ktorý sa v stredu sám postrelil, keď ho prišla zatknúť polícia, zomrel.

Strela do hlavy

Muži zákona postreleného exprezidenta predtým vo vážnom stave odviezli do nemocnice v hlavnom meste Lima, kde mu však už lekári nedokázali pomôcť. Jeho úmrtie potvrdila súčasná hlava štátu Martín Vizcarra.

Minister vnútra Carlos Morán novinárom povedal, že keď polícia dorazila na miesto, požiadal García o možnosť zatelefonovať si a odišiel do izby, pričom zavrel dvere.

O niekoľko minút zaznel výstrel. Keď polícia otvorila dvere, našla Garcíu sedieť na stoličke so strelnou ranou na hlave.

Úplatky za desiatky miliónov

Bývalého prezidenta vyšetrovali za branie úplatkov od brazílskeho stavebného gigantu Odebrecht počas jeho druhého funkčného obdobia v rokoch 2006 až 2011, keď v Lime budovali metro.

Odebrecht priznal, že v Peru od roku 2004 zaplatil na úplatkoch takmer 30 miliónov dolárov (vyše 26 miliónov eur). García tvrdil, že je obeťou politického prenasledovania a jeho stíhanie je postavené na falošnej výpovedi.

Policajti prišli exprezidenta v stredu zatknúť práve v súvislosti s týmto prípadom. García vlani požiadal Uruguaj o azyl, ten mu však odmietli udeliť.

Viac k témam: korupcia, samovražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Exprezident Peru Alan García sa zastrelil, keď ho prišla zatknúť polícia © SITA Všetky práva vyhradené.