gtag('config', 'UA-130501671-1');

MILÁNO 17. apríla (WebNoviny.sk) – Talianske úrady zadržali na severe krajiny dve osoby napojené na extrémistickú skupinu Islamský štát (IS) v Sýrii. Tamojšia štátna tlačová agentúra ANSA uviedla, že jednou z nich je Talian, ktorý konvertoval na islam, a druhou je Maročan. Spoznali sa vďaka komunikácii cez internet.

Zatknutie v stredu nariadila sicílska prokuratúra. Dvadsaťpäťročného Taliana Giuseppeho Frittattu podozrievali vyšetrovatelia na základe jeho príspevkov na sociálnych sieťach, kde propagoval extrémizmus. Zverejnil napríklad fotografie, na ktorých drží v ruke nôž s 26-centimetrovou čepeľou a volal po smrti „všetkých ľudí zo západu„.

Osemnásťročný Maročan Ossama Gafhir zrejme priviedol Frittattu k extrémizmu a absolvoval prísny fyzický tréning v súvislosti s prípravou na boj. Zadržaný Talian, ktorý si zmenil meno na Yusef, bol údajne v kontakte s extrémistami v rodnej krajine aj v zahraničí.

Viac k témam: extrémizmus, talianska polícia, teroristická organizácia Islamský štát (IS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Talianska polícia zadržala dvoch mužov, údajne sú napojení na Islamský štát © SITA Všetky práva vyhradené.