gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Viac ako 700 miliónov kusov – taký je počet výrobkov zo Slovenska, ktoré si minulý rok kúpili zákazníci v obchodoch Tesco. Spoločnosť sa tak zaradila medzi reťazce s najvyšším počtom predaných slovenských výrobkov.

Spoločnosť Tesco pomáha rásť už 500 slovenským dodávateľom. Jedným z nich je aj mliekareň TAMI: „TAMI úspešne spolupracuje s Tescom už viac ako 16 rokov, počas ktorých nám stúpol ročný obrat až 60-násobne,” hovorí Ľubomír Valčuha, generálny riaditeľ spoločnosti. Okrem toho až 120 slovenských dodávateľov dodáva pre vlastnú značku Tesco a mnohí vďaka Tescu tak vstupujú aj na zahraničné trhy. „Spoločnosti Tesco záleží na úspechu dodávateľov. Uvedomujeme si, že vďaka veľkosti nášho podnikania hrá naša spoločnosť dôležitú rolu nielen pre stovky jej dodávateľov, ale aj pre celé Slovensko. Preto chceme s dodávateľmi, s ktorými spolupracujeme, naďalej rozvíjať čestné a férové vzťahy,“ hovorí PR manažérka spoločnosti Tesco na Slovensku Lucia Poláčeková.

Malým slovenským dodávateľom a farmárom ponúka Tesco ako jediný reťazec možnosť vzdelávania a školení v rámci programu Farmársky grant, ktorý funguje už 6 rokov. Reťazec je otvorený spolupráci s ďalšími výrobcami, ktorí ho v prípade záujmu môžu kontaktovať na stránke www.tesco.sk/tesco-sr/kontakty.

Inzercia

Viac k témam: Farmársky grant, mliekareň TAMI, slovenské výrobky, slovenskí dodávatelia, TAMI, Tesco
Zdroj: Webnoviny.sk – Tesco je férovým partnerom © SITA Všetky práva vyhradené.