gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Fotografia roka, historická snímka či „Tá“ fotka, to sú len niektoré z pomenovaní, ktorými používatelia Twitteru v stredu popisovali fotografiu americkej turistky spred parížskej katedrály Notre-Dame.

Autorkou je Brooke Windsor

Odfotografovala ju v utorok len niekoľko minút pred tým, ako katedrálu zachvátil mohutný požiar a znázorňuje dav pred katedrálou a v popredí šťastne sa tváriaceho otca s malou dcérou.

„Twitter, ak máš nejaké zázračné schopnosti, pomôž mi ich nájsť,“ napísala k snímke jej autorka, 23-ročná Brooke Windsor z amerického štátu Michigan. Do stredy večera jej príspevok zdieľalo už takmer stotisíc ďalších používateľov.

I took this photo as we were leaving #NotreDame about an hour before it caught on fire. I almost went up to the dad and asked if he wanted it. Now I wish I had. Twitter if you have any magic, help him find this ?? pic.twitter.com/pEu33ubqCK
— Brooke Windsor (@brookeawindsor) 16. apríla 2019

Na fotke je otec s dcérou

Mnoho ľudí, ktorí k fotografii zverejnili komentáre, sa zhodovalo v tom, že jej sila spočíva v kontraste medzi šťastnou momentkou, na ktorej otec drží malú dcéru za obe ruky a robí s ňou „kolotoč“, teda krúti ju dokola, a tým, čo sa stalo vzápätí.

„Toto bude Tá fotografia,“ uvádza jedna z používateliek. „Je tak smutné vidieť katedrálu tak vznešenú, bezpečnú a zaliatu slnkom, tak krátko pred tým strašným nešťastím,“ píše druhá.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar katedrály Notre-Dame v Paríži

Viac k témam: Notre Dame, Paríž, požiar katedrály Notre Dame, Twitter
Zdroj: Webnoviny.sk – Twitter je posadnutý fotografiou dievčatka pred katedrálou Notre-Dame © SITA Všetky práva vyhradené.