gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 19. apríla (WebNoviny.sk) – Americká hip-hopová skupina Cypress Hill získala vlastnú hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy.

Slávnostné odhalenie v poradí 2 660. hviezdy na bulvári v Los Angeles sa uskutočnilo vo štvrtok popoludní.

Cypress Hill sa tak stali vôbec prvou hip-hopovou skupinou s latinskoamerickými koreňmi, ktorá je na známom chodníku zvečnená. „Hviezda sa nám veľmi páči. Mohol to byť aj zlatý list, myslím, zlatý marihuanový list. To bolo tiež fajn,“ žartoval B-Real, frontman skupiny, ktorá sa netají náklonnosťou k ľahkým drogám.

Na ceremónii sa zúčastnili aj niektorí z najväčších obdivovateľov skupiny, ako napríklad rapper Xzibit alebo komik George Lopez.

Cypress Hill *

* vznikli v roku 1988 v Kalifornii. Debutovali v roku 1991 eponymnou nahrávkou, z ktorej pochádzajú úspešné single The Phuncky Feel One a How I Could Just Kill A Man. Druhá a zatiaľ ich najúspešnejšia štúdiovka Black Sunday (1993) získala v USA trojnásobnú platinovú platňu.

Ďalej vydali albumy Cypress Hill III: Temples of Boom (1995), Cypress Hill IV (1998), Skull & Bones (2000), Stoned Raiders (2001), Till Death Do Us Part či Rise Up (2010).

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: chodník slávy, Cypress Hill, hollywood
Zdroj: Webnoviny.sk – Hip-hopová skupina Cypress Hill získala hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy © SITA Všetky práva vyhradené.