gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 19. apríla (WebNoviny.sk) – Leteckí záchranári zasahovali v Slovenskom raji, cyklistovi, ktorý skolaboval, už však nedokázali pomôcť.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa spoločnosti Air – Transport Europe Zuzana Hopjaková, po prílete záchranárskeho vrtuľníka z Popradu do oblasti Čertovej hlavy, kde cyklistu našli ležať v bezvedomí na cyklistickom chodníku, bola lekárka do terénu vysadená pomocou lanovej techniky.

Prítomní svedkovia, ktorí volali o pomoc, už u 67-ročného muža zo Slovenska začali laickú kardiopulmonálnu resuscitáciu. Privolaní pozemní záchranári a následne aj lekárka leteckých záchranárov pokračovali v rozšírenej resuscitácii. Aj napriek veľkej snahe všetkých zúčastnených sa cyklistovi nepodarilo obnoviť základné životné funkcie a lekárka musela, konštatovať smrť,“ uviedla Hopjaková. Záchranársky vrtuľník sa následne vrátil na svoju základňu bez pacienta.

Viac k témam: leteckí záchranári, smrť cyklistu
Zdroj: Webnoviny.sk – Leteckí záchranári boli privolaní k cyklistovi v bezvedomí, lekári mu už pomôcť nedokázali © SITA Všetky práva vyhradené.