gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 23. apríla (WebNoviny.sk) – Generálny riaditeľ americkej automobilky Tesla Elon Musk očakáva, že jeho firma bude od roku 2020 prevádzkovať samoriadené vozidlá ako taxíky, takzvané „robotaxis“.

Zlepšený mikročip

Šéf amerického výrobcu elektromobilov to sľúbil, keď ohlásil výrobu zlepšeného mikročipu pre samoriadené vozidlá Tesla. Informoval o tom portál bbc. com.

Elon Musk investorom povedal, že očakáva súhlas regulátorov s tým, že v niektorých oblastiach bude Tesla prevádzkovať taxislužbu samoriadenými vozidlami. „Mám pocit vysokej istoty, keď predpovedám autonómne robotaxi budúci rok,“ uviedol.

Privolajú ich cez mobilnú aplikáciu

Samoriadený taxík podľa jeho predpokladu bude fungovať podobne ako taxíky firmy Uber, ktoré je možné privolať prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Vozidlá Tesla však zatiaľ nedosiahli takú úroveň autonómie, aby sa mohli označovať za „samoriadené“. V minulosti Elon Musk sľuboval, že samoriadené autá Tesla budú na cestách od roku 2018.

Viac k témam: taxík, taxislužba, Tesla
Zdroj: Webnoviny.sk – Tesla chce prevádzkovať taxislužbu samoriadenými vozidlami, vyhlásil Elon Musk © SITA Všetky práva vyhradené.