BRATISLAVA 30. apríla (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska pôjde na rozlúčkovú návštevu aj do Nemecka. V utorok bude rokovať s nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom.

Vyznamenanie Mojtovi

Ako ďalej informovala Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR, Kiska počas svojej návštevy udelí štátne vyznamenanie SR Rad Bieleho dvojkríža III. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj v oblasti kinematografie a o šírenie dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí Jánovi Mojtovi, filmovému a televíznemu producentovi, ktorý dlhodobo žije v Nemecku.

Stretnutie s Gauckom

Prezident sa neformálne stretne aj s bývalým prezidentom Nemecka Joachimom Gauckom. Okrem zdvorilostnej návštevy by sa prezidenti mali venovať aj blížiacim sa eurovoľbám. Na túto tému už telefonicky hovorili v polovici apríla. Na problémy, ktoré Európu trápia, možno mať podľa Andreja Kisku rôzne názory.

Zhoda je však na tom, že žiadna krajina globálnym výzvam nedokáže čeliť osamote. „Potrebujeme sa spájať. Potrebujeme počuť hlas ľudí presvedčených o výhodách európskej spolupráce. Naše krajiny by nemali byť súpermi, ale partnermi,“ apeloval Kiska.

Viac k témam: nemecký prezident, prezident Slovenskej republiky, Rad Bieleho dvojkríža III. triedy, štátne vyznamenanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kiska udelí Mojtovi štátne vyznamenanie a bude rokovať aj s nemeckým prezidentom © SITA Všetky práva vyhradené.