BRATISLAVA 1. mája (WebNoviny.sk) – Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) odletel do poľskej Varšavy na oslavu 15. výročia vstupu do Európskej únie.

Na podujatie vicepremiér odcestoval v zastúpení predsedu vlády SR Petra Pellegriniho (Smer-SD) na pozvanie poľského premiéra Mateusza Morawieckeho.

Podpíšu spoločnú deklaráciu

Premiéri a zástupcovia krajín v Poľsku podpíšu spoločnú deklaráciu. Jej hlavným cieľom je zosumarizovať prínos členstva v Európskej únii a zároveň načrtnúť vnímanie súčasnej politickej agendy Únie, ako aj úvah o jej budúcnosti.

V deklarácii zároveň vyzvú na čo možno najvyššiu účasť v nadchádzajúcich eurovoľbách. Vicepremiér Richard Raši na stretnutí, na ktorom sa okrem iného zúčastnia aj premiéri ôsmich krajín, vystúpi s príhovorom. V ňom zhodnotí prínosy Európskej únie pre občanov Slovenska, ako aj minulé a súčasné programové obdobie eurofondov.

Výročie vstupu do EÚ

Slovenská republika si v stredu pripomína 15. výročie od vstupu do Európskej únie. Členom Európskej únie sa Slovenská republika stala v roku 2004 spolu s Českou republikou, Cyprom, Estónskom, Maďarskom, Lotyšskom, Litvou, Maltou, Poľskom, a Slovinskom.

Spoločná bezpečnostná a obranná politika EÚ vznikla v roku 1999 a jej aktívnym spolutvorcom je od roku 2004 aj Slovensko.

Viac k témam: Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Raši odcestoval do Poľska na oslavu výročia vstupu do EÚ, s premiérmi podpíše spoločnú deklaráciu © SITA Všetky práva vyhradené.