gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) – Cestári v Žilinskom kraji mali pre napadnutý sneh plné ruky práce. Ráno a dopoludnia pracovalo na odstraňovaní snehu sedem cestárskych vozidiel, spolu najazdili takmer 500 kilometrov.

Všetci v pohotovosti

Na Orave napadlo miestami do šesť centimetrov snehu, v horských oblastiach a na severe viac ako desať.

V pohotovosti boli všetky strediská Správy ciest ŽSK Dolný Kubín, Námestovo a Trstená. Najkritickejšia situácia bola na horských priechodoch Príslop a Malatiná. Cestári však zasahovali aj v Oravskej Polhore, Oravskej Lesnej, v Zakamennom či Zuberci,“ informovala hovorkyňa predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Martina Remencová.

Husté sneženie aj na Liptove

Husto snežilo i na Liptove. V Jasnej napadlo do desať centimetrov snehu, na horskom prechode Čertovica až do 12 centimetrov. V teréne boli tri cestárske vozidlá, cesty odhŕňali i posypávali.

„Napriek hustému sneženiu sa im podarilo udržať premávku plynulú a cesty boli zjazdné. I naďalej zostáva zvýšený dohľad a cestári monitorujú horské priechody,“ dodala hovorkyňa.

Viac k témam: počasie, sneženie
Zdroj: Webnoviny.sk – Cestári v Žilinskom kraji sa mali čo obracať pri odhŕňaní napadnutého snehu © SITA Všetky práva vyhradené.