gtag('config', 'UA-130501671-1');

BUDAPEŠŤ 14. mája (WebNoviny.sk) – Maďarské krajne pravicové Hnutie naša vlasť založilo uniformovanú „sebaobrannú skupinu“ v duchu niekdajších Maďarských gárd, ktoré v roku 2009 rozpustil súd.

Základné vojenské zručnosti

Predseda hnutia László Toroczkai v utorok uviedol, že nové Národné légie sa budú primárne zameriavať na „ochranu tradícií“ a na učenie základných vojenských zručností.

Budú k dispozícii na pomoc po prírodných katastrofách a na podporu ľuďom, ktorí čelia vysťahovaniu z ich domovov.

Toroczkai tiež povedal, že Národné légie budú rovnako slúžiť ako zastrešujúca organizácia pre podobné skupiny a má pripravenú nešpecifikovanú zákonnú stratégiu, ak sa ju maďarské úrady pokúsia zakázať.

Idealizmus a altruizmus

Toroczkai trval na tom, že Národné légie „nie sú právnym nasledovníkom Maďarských gárd“. Chcú však podľa neho „pokračovať v ich idealizme a altruizme“.

Maďarské gardy boli prepojené na stranu Jobbik, momentálne najväčšiu opozičnú stranu v maďarskom parlamente, ktorá sa však v posledných rokoch posunula od extrémizmu viac k hlavnému politickému prúdu.

Toroczkai, ktorý minulý rok odišiel z Jobbiku, obvinil svoju bývalú stranu zo zrady národných záujmov.

Viac k témam: krajná pravica
Zdroj: Webnoviny.sk – Ultrapravicové Toroczkaiovo hnutie založilo v Maďarsku uniformované Národné légie © SITA Všetky práva vyhradené.