gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Robertovi Ficovi je ako predsedovi strany Smer-SD ľúto, že Viktor Stromček odchádza z politiky. Fico to uviedol vo svojej reakcii na odchod Stromčeka z postu generálneho manažéra strany.

Odchod do súkromnej sféry

Fico sa v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytol hovorca strany Ján Mažgút, Stromčekovi poďakoval za vykonanú prácu na štátnej aj straníckej úrovni. Stromček bol predtým štátny tajomník ministerstva dopravy.

„Viktor Stromček po úspešnom ukončení projektu automobilky v Nitre (Jaguar Land Rover – poznámka red.), za ktorý zodpovedal, odmietal akékoľvek iné nominácie a jasne avizoval svoj odchod do súkromnej sféry,“ uviedol tiež Fico a dodal, že odmieta smiešne špekulácie o iných dôvodoch odchodu.

Za odchodom nie sú iné dôvody

„Je to opäť urputná snaha vyrobiť z úspešného životného príbehu kauzu, ktorá má uškodiť strane Smer-SD,“ dodal Fico. Viktor Stromček skončil na poste generálneho manažéra strany Smer-SD k 30. aprílu. Aj on odmieta, že by za jeho odchodom boli iné dôvody.

Podľa medializovaných informácií si mal Stromček v júni 2017 písať s Marianom K. Ten je obvinený z prípravy vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Viac k témam: predseda strany Smer-SD, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Fica mrzí koniec Stromčeka v politike a odmieta špekulácie o jeho odchode © SITA Všetky práva vyhradené.