gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Návrh novely ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov parlament neposunul do druhého čítania.

Poslanci za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti navrhovali sledovanie majetkového prírastku politikov.

Občania majú právo vedieť a kontrolovať, či politici svoje právomoci nezneužívajú na vlastné obohatenie sa,“ vysvetlilo OĽaNO.

Opoziční poslanci ako dvojičku k návrhu novely zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov predložili návrh novely zákona o Ústavnom súde SR. Navrhovali, aby jedna tretina členov orgánu, ktorý rozhoduje o porušení ústavného zákona, mala procesnú legitimáciu na podanie návrhu na preskúmanie rozhodnutia na Ústavný súd Slovenskej republiky.

Takouto úpravou chceli dosiahnuť, aby o posúdení, či bol alebo nebol porušený ústavný zákon, rozhodoval Ústavný súd Slovenskej republiky. Ani tento návrh parlament neposunul do druhého čítania.

Viac k témam: Národná rada SR, NR SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Prírastok majetku politikov nebude kontrolovaný, návrh novely zákona v parlamente neprešiel © SITA Všetky práva vyhradené.