gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 17. mája (WebNoviny.sk) – Európski ministri financií vítajú pravdepodobný odklad amerických ciel na autá. Upozornili, že akékoľvek nové clá by negatívne ovplyvnili globálny rast.

Biely dom má do piatka polnoci washingtonského času rozhodnúť, či uvalí clá na európske autá a automobilové dielce. Avšak štyri zdroje americkej televíznej stanice CNBC tento týždeň uviedli, že americká administratíva rozhodnutie odloží o šesť mesiacov.

„Je to rozumné rozhodnutie,“ povedal pre CNBC francúzsky minister financií Bruno Le Maire. „Myslím si, že by sme sa mali vyhnúť akýmkoľvek sankciám, clám a obchodným vojnám, pretože podľa hlbokého presvedčenia francúzskej vlády začatie akejkoľvek obchodnej vojny bude mať veľmi negatívny vplyv na globálny ekonomický rast, rast v USA, rast v Číne a samozrejme vo všetkých európskych krajinách,“ dodal.

V záujme silnej svetovej ekonomiky je dôležité, aby „sme zvýšili obchod a nezvyšovali nové bariéry,“ povedal pre CNBC nemecký minister financií Olaf Scholz.

Viac k témam: clá USA, Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Clá na autá z Európy sa zrejme odložia, ministri financií rozhodnutie USA vítajú © SITA Všetky práva vyhradené.