gtag('config', 'UA-130501671-1');

TEHERÁN 17. mája (WebNoviny.sk) – Iránske rakety môžu „ľahko dosiahnuť na vojnové lode“ v Perzskom zálive a inde v rámci Blízkeho východu, uviedol predstaviteľ vplyvných iránskych Revolučných gárd v čase stupňujúceho sa napätia medzi Iránom a Spojenými štátmi americkými.

Konflikt by ohrozil svetové zásoby energií

Zástupcu veliteľa gárd Muhammada Salíha Džokara, ktorý má na starosti parlamentné záležitosti, citovala v piatok polooficiálna iránska tlačová agentúra Fars ako hovorí, že iránske rakety s dosahom dvetisíc kilometrov sú schopné zacieliť na ktorékoľvek miesto v regióne.

Džokar tiež varoval, že prípadný konflikt by ohrozil svetové zásoby energií. „Ak sa tak stane, svet bude trpieť,“ uviedol.

Do regióny poslali lietadlovú loď

Washington už stihol upovedomiť plavebné spoločnosti, že „Irán alebo ním podporované skupiny“ môžu útočiť na námornú dopravu v Perzskom zálive.

Pre odvrátenie hrozby vyslali Spojené štáty do tohto vysoko citlivého regiónu lietadlovú loď USS Abraham Lincoln a bombardéry B-52. Cez Perzský záliv sa prepravuje tretina svetových dodávok ropy.

Viac k témam: Iránske revolučné gardy, rakety, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk – Iránske rakety môžu dosiahnuť na vojnové lode v Perzskom zálive, tvrdia Revolučné gardy © SITA Všetky práva vyhradené.