gtag('config', 'UA-130501671-1');

MOSKVA 17. mája (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin vyzval vo štvrtok na kompromis s cieľom uvoľniť napätie týkajúce sa plánovanej výstavby novej pravoslávnej katedrály v obľúbenom parku v Jekaterinburgu, ktorá púta celonárodnú pozornosť. Nepovolené protesty sa vo štvrtom najväčšom mete Ruska konali už štyri dni po sebe.

Protesty odrážajú hnev ľudí

Zatkli počas nich niekoľko desiatok demonštrantov, z ktorých 21 skončilo za mrežami s trestami siahajúcimi od jedného do desiatich dní za neuposlúchnutie polície.

Protesty odrážajú hnev ľudí, ktorí tvrdia, že stavba zničí charakter parku a pripraví obyvateľov 1,5-miliónového mesta o veľkú časť zelene.

Riešenie je v komunikácii

Putin vidí riešenie vo vzájomnej komunikácii. Úrady musia podľa neho osloviť aj oponentov projektu a vypracovať kompromisné riešenie.

„Názor miestnych obyvateľov musia brať do úvahy. Katedrála musí spájať ľudí, nie ich rozdeľovať,“ uviedol prezident. Ako prvý krok v tomto smere navrhol prieskum verejnej mienky.

Jekaterinburg leží približne 1400 kilometerov východne od Moskvy.

Viac k témam: Jekaterinburg, protest, ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Katedrála musí ľudí spájať a nie rozdeľovať, vyjadril sa k Putin k protestom v Jekaterinburgu © SITA Všetky práva vyhradené.