gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) – Poslankyňa NR SR za stranu Most-Híd a predsedníčka parlamentného zahraničného výboru Katarína Cséfalvayová nemá dôvod meniť svoje názory.

Pripravená obhajovať záujmy SR

Uviedla to pre agentúru SITA s tým, že ďalej bude presadzovať euroatlantickú politiku tak, ako je zadefinovaná v programovom vyhlásení vlády, v prospech záujmov občanov Slovenska.

„Aj naďalej som pripravená obhajovať záujmy SR, viesť konštruktívnu diskusiu, či čeliť tlakom,“ dodala poslankyňa vládnej koalície.

Šéf parlamentu Andrej Danko (SNS) vyzval v utorok Cséfalvayovú, aby odišla z vládnej koalície. Urobil tak v pléne NR SR po tom, ako vystúpila v diskusii o zahraničnej politike Slovenskej republiky.

Národniari odmietli vyhlásenie

Cséfalvayová priblížila, že chcela na tejto schôdzi, aby parlament prijal vyhlásenie k 15. výročiu členstva SR v EÚ a jediná SNS to odmietla.

„Ty, pani Cséfalvayová, zvažuj slová. Využívaš komfort koalície, odíď z koalície, ak sa ti nepáči, ale prosím ťa, nerozbíjaj koalíciu,“ adresoval Danko poslankyni.

Predsedníčka Zahraničného výboru NR SR má plnú podporu predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára, ktorý nepovažuje za dobré, ak niekto niekoho vyháňa z vládnej koalície.

Viac k témam: NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Cséfalvayová bude naďalej presadzovať euroatlantickú politiku, svoje názory nezmení © SITA Všetky práva vyhradené.