gtag('config', 'UA-130501671-1');

LONDÝN 19. mája (WebNoviny.sk) – Britská premiérka Theresa Mayová plánuje predstaviť parlamentu „odvážny návrh„, aby získala podporu pre jej dohodu o odchode Veľkej Británie z Európskej únie (EÚ).

Zároveň vyzýva poslancov, aby sa na jej nápady pozreli novými očami. V článku v novinách The Sunday Times, sa vyjadrila, že jej návrh príde so „zlepšeným balíčkom opatrení, o ktorých si myslím, že môžu vyhrať novú podporu„.

Británia mala z EÚ vystúpiť 29. marca, ale pre patovú situáciu okolo brexitu jej únia poskytla jeho odklad do 31. októbra. Situácia sa zhoršila počas kolapsu rokovaní medzi stranami a zintenzívnila nátlak na Mayovú z radov jej Konzervatívnej strany, aby odstúpila.

Vládni ministri tento týždeň prediskutujú dané opatrenia a zamerajú sa na zabezpečenie podpory v politických stranách. Líder opozičných labouristov Jeremy Corbyn sa však vyjaril, že nič, čo počul, ho nepresvedčilo, že sú odlišné od predošlých ponúk týkajúcich sa brexitu.

Viac k témam: Brexit, Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Mayová predloží parlamentu odvážny návrh o dohode o brexite, predstaví zlepšený balíček opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.