gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA/TRNAVA 20. mája (WebNoviny.sk) – Traja ľudia prišli o život pri nehodách, ktoré sa stali od piatku do soboty v Trnavskom kraji. V piatok pri osade Podbranč u Varsíkov v okres Senica havaroval 18-ročný vodič na Honde Civic. V aute viezol spolužiakov.

Auto sa prevrátilo na strechu

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, vodič v zákrute dostal šmyk a po viacerých nárazoch zostalo auto prevrátené na streche. Osemnásťročná dievčina zomrela po prevoze do nemocnice.

Ostatní traja pasažieri aj vodič skončili v nemocnici s viacerými zraneniami. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci ublíženia na zdraví a vykonáva ďalšie úkony na objasnenie nehody.

O život prišiel aj dôchodca na bicykli

Ďalšia tragédia sa stala v ten istý večer za križovatkou Kajal – Topoľnica v okrese Galanta. Vodič Audi A4 zrazil 78-ročného cyklistu, ktorý mu náhle vošiel do cesty. Dôchodca zomrel na mieste. V prípade je začaté trestné stíhanie pre usmrtenie. V okrese Galanta zasahovali policajti aj v sobotu.

Pri Tomášikove 47-ročný ročný vodič Kia Carens pravdepodobne za volantom nakrátko zaspal, zišiel z cesty a narazil do stromu. Zomrel na mieste. Presné okolnosti nehody vyšetrujú.

Polícia apeluje na vodičov, aby boli na cestách obzvlášť opatrní. Hoci nie je možné ešte určiť presné príčiny nehôd, je vysoko pravdepodobné, že ani v jednom prípade nešlo o technické zlyhanie vozidla.

Ako uviedla Linkešová, z policajnej praxe evidujú najviac nehôd pre nepozornosť, únavu za volantom, ale aj pre precenenie vodičských schopnosti.

Viac k témam: tragická dopravná nehoda, zrážka cyklistu s autom
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Vodič zomrel po náraze do stromu, o život prišiel aj cyklista a tínedžerka © SITA Všetky práva vyhradené.