gtag('config', 'UA-130501671-1');

PARÍŽ 21. mája (WebNoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron obvinil bývalého Trumpovho hlavného stratéga Stevea Bannona a ruských oligarchov z konšpirácie zničiť spolu s európskymi nacionalistami Európsku úniu (EÚ).

Financovanie extrémistických strán

Francúzsky líder v rozhovore pre utorkové vydanie francúzskych regionálnych novín povedal, že Európania „by nemali byť naivní“ v súvislosti so zahraničným zasahovaním pred tohtotýždňovými voľbami do Európskeho parlamentu.

Bez uvedenia bližších podrobností uviedol, že „Rusi a niektorí ďalší“ financujú extrémistické politické strany v Európe.

Macron podrobil kritike aj Bannona

Francúzsky prezident sa v rozhovore pokúsil pred voľbami podporiť svoje centristické hnutie. Očakáva sa totiž, že z obáv pred migrantmi získajú väčší vplyv nacionalisti.

Macron podrobil kritike aj Stevea Bannona, ktorý nedávno navštívil Francúzsko a chválil kampaň líderky krajnej pravice Marine Le Penovej. Pre získanie širšej podpory pre svoje Národné združenie sa však Le Penová od Bannona dištancovala.

Viac k témam: extrémizmus, Rusko, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Macron obvinil Bannona a ruských oligarchov z ničenia Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.