gtag('config', 'UA-130501671-1');

PARÍŽ 21. mája (WebNoviny.sk) – Zúfalá žiadosť k Organizácii spojených národov (OSN) prinútila francúzskych doktorov pokračovať v podpore životných funkcií muža, ktorý je dlhé roky vo vegetatívnom stave. Jeho prípad si získal pozornosť naprieč Európou.

Kriticky sa zranil pri dopravnej nehode

Vincent Lambert sa v roku 2008 kriticky zranil pri dopravnej nehode. Jeho rodičia a manželka zastávajú opačný názor na udržiavanie muža na prístrojoch. Po rokoch súdnych sporov sa tím doktorov rozhodol, že mu nebudú podávať jedlo ani tekutiny.

Rodičia sa však obrátili na Výbor OSN pre práva osôb s postihnutím. Argumentujú, že ich 42-ročného syna by mali liečiť ako človeka s postihnutím.

Proces môže trvať niekoľko rokov

Hodiny po tom, ako v pondelok lekári prestali Lamberta kŕmiť, parížsky súd nariadil zmraziť predchádzajúce súdne rozhodnutie dovtedy, kým výbor OSN prípad neposúdi.

Tento proces môže trvať niekoľko rokov. Právnik rodičov pre francúzske médiá uviedol, že lekári v utorok opätovne začali s kŕmením.

Viac k témam: OSN Organizácia spojených národov
Zdroj: Webnoviny.sk – Vincent strávil vo vegetatívnom stave niekoľko rokov, o jeho odpojení od prístrojov rozhodne OSN © SITA Všetky práva vyhradené.