gtag('config', 'UA-130501671-1');

PREŠOV 22. mája (WebNoviny.sk) – V Prešove pribudli ďalšie parkovacie miesta. Na Sídlisku duklianskych hrdinov a na Fučíkovej ulici ich celkovo vzniklo viac ako 40. Súčasťou výstavby boli aj úpravy okolia.

Vyriešili komplikované parkovanie

Ako konkretizovala Lenka Šitárová z tlačového referátu Mestského úradu v Prešove, na Sídlisku duklianskych hrdinov je po stavebných a terénnych úpravách 33 nových parkovacích miest, z toho dve sú určené pre zdravotne ťažko postihnutých občanov.

Vyriešilo sa tak komplikované parkovanie áut pozdĺž cesty. V rámci terénnych úprav tu vysadili trávu a pribudlo aj 17 drevín,“ podotkla Šitárová. Stavebné práce v tejto lokalite realizovala firma Eurovia SK, a.s. Košice. Celkové náklady boli vyše 47 200 eur s DPH.

Pribudli aj stožiare verejného osvetlenia

Vo vnútrobloku na Fučíkovej ulici pribudlo 10 nových parkovacích miest a dve nové plochy pre nádoby na odpad.

Parkovisko tak pôsobí krajšie a upravenejšie. Okrem toho je aj lepšie osvetlené, a to vďaka trom novým stožiarom verejného osvetlenia. Opravili tu aj cestu, má nový asfalt, a nanovo vysadili trávu,“ dodala Šitárová.

Stavebné práce vo vnútrobloku na Fučíkovej ulici realizovala firma Dinis s.r.o., Kamenica a náklady presiahli 26 800 eur s DPH.

Viac k témam: parkovacie miesta
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Prešov pokračuje v riešení komplikovaného parkovania, vybudovalo nové parkovacie miesta © SITA Všetky práva vyhradené.