gtag('config', 'UA-130501671-1');

BERLÍN 22. mája (WebNoviny.sk) – Nemecký kabinet v stredu schválil nové pravidlá prístupu k vlkom, ktoré výrazne zjednodušujú možnosť ich odstrelu, napriek tomu, že ide o ohrozený druh. Za povolenie strieľania vlkov dlho lobovalo ministerstvo poľnohospodárstva, ktoré argumentovalo najmä tým, že vlky predstavujú nebezpečenstvo pre ovce a iné domáce zvieratá.

Podľa schválenej novely, ktorú musí ešte potvrdiť parlament, bude po novom povolené strieľať vlky aj v prípade, ak nebude zrejmé, ktorý člen vlčej svorky zabil ovcu alebo iné domáce zviera.

Ministerstvo poľnohospodárstva okrem toho presadzovalo povolenie odstrelu vlkov aj bez toho, aby toto zviera napadlo ovce, čisto v rámci „preventívnych opatrení“. Proti tomu sa však postavilo ministerstvo životného prostredia.

V Nemecku žije podľa oficiálnych údajov 75 vlčích svoriek, pričom jedna svorka pozostáva v priemere z piatich až desiatich jedincov.

Viac k témam: odstrel, vlk
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká vláda schválila zjednodušenie odstrelu vlkov, ohrozený druh je nebezpečný pre ovce © SITA Všetky práva vyhradené.