gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) – Viac ako 110 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahuje v severných okresoch Slovenska, ktoré zasiahol intenzívny dážď. Ich pomoc je potrebná najmä v Žilinskom kraji, a to v okresoch Čadca, Žilina, Bytča a Martin, kde hasičov privolali k 22 udalostiam.

Vodu odčerpávajú aj z pivníc

Situácia je najvážnejšia v obci Kotešová, kde hasiči odčerpávajú vodu zo zaplavených ulíc a pivníc. V súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou zasahujú v postihnutých okresoch aj dobrovoľní hasiči z Turzovky, Oščadnice, Makova, Staškova, Varína, Trnového, Kotešovej, Staškova, Turan, Bytče, Skalitého a Svrčinovca.

Na rieke Kysuca a Ľubochnianka vyhlásili druhý stupeň povodňovej aktivity. Agentúru SITA o tom informovala Katarína Križanová z Hasičského a záchranného zboru.

Vydali výstrahy 3. stupňa

Slovenský hydrometeorologický ústav vyhlásil hydrologickú výstrahu tretieho stupňa pre okresy Čadca, Námestovo, Tvrdošín a Liptovský Mikuláš a platiť má až do piatka 24. mája do 09:00.

Tretí stupeň výstrahy upozorňuje na jav, ktorý svojou intenzitou vážne ohrozuje aktivity človeka a môže spôsobiť škody veľkého rozsahu. Vyskytuje sa veľmi zriedkavo.

Viac k témam: hasiči, silný dážď
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre intenzívny dážď zasahujú hasiči vo viacerých okresoch Slovenska, odčerpávajú aj vodu z pivníc © SITA Všetky práva vyhradené.