gtag('config', 'UA-130501671-1');

VARŠAVA 22. mája (WebNoviny.sk) – Politické zoskupenia v niektorých štátoch Európskej únie, medzi nimi strana Marine Le Penovej vo Francúzsku, sú „očividne napojené na Moskvu a dostávajú od nej podporu„.

Uviedol to mocný líder poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczynski. Vyjadril sa tak v rozhovore, ktorý v stredu zverejnil týždenník Gazeta Polska.

Podľa Kaczynského slov by ostražitosť PiS voči Rusku mohla byť prekážkou spolupráce s Le Penovej Národným zhromaždením alebo Ligou talianskeho ministra vnútra Mattea Salviniho, ktorý má k Rusku rovnako pozitívny vzťah.

Salvini sa v sobotu v Miláne stretol s nacionalistami z celej Európy s cieľom vytvoriť jednotný front pred víkendovými voľbami do Európskeho parlamentu, avšak rozdielne postoje voči Moskve boli citeľné aj tam. Kaczynski je v Poľsku kľúčovou osobou, ktorá udáva tón v politike vlády a jej smerovaní.

Viac k témam: Právo a spravodlivosť (PiS), Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana Le Penovej je napojená na Moskvu a dostáva od nej podporu, tvrdí Kaczynski © SITA Všetky práva vyhradené.