gtag('config', 'UA-130501671-1');

MOSKVA 22. mája (WebNoviny.sk) – Militantná skupina al-Káida v utorok zaútočila na severozápade Sýrie na vládnych vojakov, pričom použila aj tanky. Zástupca ruskej armády uviedol, že prípad sa stal v provincii Idlib.

Sýrski vojaci zadržali niekoľko militantov, ktorí údajne prezradili plány na falošné chemické útoky v meste Sarakíb a obci Džardžanaz. Vinu pritom chceli hodiť na vládu. Militanti podľa ruskej armády vytvorili špeciálne „chemické krídlo“ na výrobu a skladovanie toxických látok.

Ministerstvo zahraničných vecí Spojených štátov amerických však vyjadrenie ruskej armády spochybnilo. Podľa USA chce chemické zbrane opäť použiť sýrsky prezident Baššár al-Asad a najnovšie ruské správy majú len odviesť pozornosť na militantov.

„Ruské obvinenia sú len pokračovaním dezinformačnej kampane režimu al-Asada a Ruska s cieľom vytvoriť falošné príbehy o tom, že iní sú zodpovední za chemické útoky, ktoré však vykonáva al-Asadov režim,“ uviedol vo vyhlásení americký rezort zahraničných vecí.

Viac k témam: al-Káida, chemický útok, Sýria, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – V Sýrii údajne hrozia ďalšie chemické útoky, Rusko viní al-Káidu a USA má na to iný názor © SITA Všetky práva vyhradené.