gtag('config', 'UA-130501671-1');

JAKARTA 22. mája (WebNoviny.sk) – Povolebné násilnosti v indonézskom hlavnom meste Jakarta si vyžiadali šesť obetí na životoch. Oznámila to v stredu indonézska polícia s odvolaním sa na správy z nemocníc.

Príčiny smrti obetí stále vyšetrujú

Nepokoje vypukli deň po oznámení oficiálnych výsledkov prezidentských volieb. Policajný prezident Tito Karnavian na tlačovej konferencii uviedol, že príčiny smrti obetí stále vyšetrujú a nevylučujú ani účasť tretej strany v úlohe provokatérov.

Podľa slov Karnaviana obete zasiahli strely alebo tupé predmety. Momentálne sa snažia zistiť „kde a prečo„.

Subianto sa vyhlásil za víťaza

Prezidentské voľby v Indonézii vyhrala súčasná hlava štátu Joko Widodo, ktorý si podľa oficiálnych výsledkov zabezpečil 55,5 percenta hlasov.

Stúpenci jeho protikandidáta a bývalého generála Prabowa Subianta sa v stredu v Jakarte dostali do stretov s bezpečnostnými silami, pričom pálili pneumatiky a hádzali kamene na políciu, ktorá odpovedala slzotvorným plynom a gumovými projektilmi. Polícia uviedla, že výtržnosti boli skôr plánované ako spontánne.

Subianto odmietol uznať víťazstvo Widoda vo voľbách, ktoré sa konali 17. apríla. Namiesto toho sa sám vyhlásil za víťaza a plánuje sa obrátiť na súd.

Viac k témam: nepokoje, prezidentské voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Povolebné násilnosti v Jakarte si vyžiadali niekoľko mŕtvych, zrejme ich zasiahli strely © SITA Všetky práva vyhradené.