gtag('config', 'UA-130501671-1');

BERLÍN 22. mája (WebNoviny.sk) – Neznámi páchatelia zneuctili fotografie ľudí, ktorí prežili holokaust, vystavené na ulici v centre Viedne.

Cez fotografie, ktoré sú súčasťou výstavy nemecko-talianskeho fotografa Luigiho Toscana a ktoré boli inštalované na viedenskej Ringstrasse, ktosi nakreslil hákové kríže a rôzne hanlivé nápisy a poškodil ich nožom.

Nemecký kancelár Sebastian Kurz na Twitteri napísal, že je „zhrozený týmto antisemitským zneuctením„, prezident Viedenského židovského spoločenstva (IKG) Oskar Deutsch sa pre rakúsku televíziu ORF vyjadril, že ide o „antisemitský útok na celé Rakúsko„.

K zneucteniu fotografií prichádza v čase, keď z rakúskej vlády musela po obrovskom škandále odísť krajne pravicová Slobodná strana Rakúska (FPÖ). Tú založili bývalí nacisti, k neonacistom patril prinajmenšom zamladi aj jej doterajší predseda Heinz-Christian Strache a ku krajne pravicovým myšlienkam strana flirtovala počas celého jej vývoja.

Viac k témam: antisemitizmus, vandalizmus, Viedeň
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Viedni zneuctili fotografie ľudí, ktorí prežili holokaust. Boli pokreslené hákovými krížmi © SITA Všetky práva vyhradené.