gtag('config', 'UA-130501671-1');

NITRA 23. mája (WebNoviny.sk) – Automobilka Jaguar Land Rover v Nitre má inovačné centrum. V centre ponúka možnosť spolupráce slovenským inovátorským firmám či jednotlivcom s dobrými nápadmi.

Sú otvorení aj spolupráci so školami

Inovatívne idey sa môžu týkať zlepšovania výrobných procesov a jednotlivých funkcií v rámci automobilového priemyslu, ale môže ísť aj o riešenia v oblasti riadenia a podporných funkcií.

Inovácie sú budúcnosťou automobilového priemyslu a náš nitriansky závod je jedným z najmodernejších pracovísk v rámci našej celosvetovej siete závodov. Radi si vypočujeme každý dobrý nápad,“ povedala pre agentúru SITA manažérka pre firemné vzťahy spoločnosti Jaguar Land Rover Slovakia Miroslava Remenárová.

Ako dodala, inovatívnosť je spojená s podporou kreativity u mladých ľudí. Inovačné centrum je preto otvorené aj spolupráci s vysokými školami.

Zlepšovanie v oblasti technológií

V Jaguar Land Rover pôsobí oddelenie Business Excellence, ktoré sa okrem iného zameriava na zlepšovanie v oblasti technológií či procesov.

V rámci neho máme tím, ktorý sa venuje spolupráci so start-upmi a vytváraniu príležitostí pre tých, ktorí prinášajú inovácie pre automobilový priemysel. Vytvorili sme Jaguar Land Rover Innovation Lab, inovačné centrum, ktoré sa nachádza priamo v našich priestoroch a sme pripravení otvoriť jeho dvere záujemcom,“ hovorí Remenárová.

Zlepšovacie návrhy vo výrobnej aj nevýrobnej oblasti môžu predkladať aj zamestnanci spoločnosti prostredníctvom programu Kaizen.

Vytvorenie aplikácie na zdieľanú dopravu

Tento rok sa automobilka prvýkrát zapojila do vzdelávacej platformy Butterfly Effect, ktorá je orientovaná na podporu vzdelávania a inovácií v digitálnej sfére. Zadanie automobilky sa zameralo na vytvorenie aplikácie na zdieľanú dopravu.

„Veľmi oceňujeme prístup start-upistov, ktorí pochopili naše zadanie tak, aby riešenie bolo využiteľné nielen pre naše vlastné potreby, keďže už máme niekoľko stoviek zamestnancov, ktorí zdieľajú dopravu, ale vytvárajú také riešenie, ktoré by bolo použiteľné aj pre komunity, v ktorých pôsobíme – či už pre Nitru, alebo možno vo väčšom meradle,“ uviedla Remenárová.

Kreativitu, inovatívnosť a záujem o automobilový priemysel sa snaží automobilka u mladých ľudí vzbudiť aj dvoma súťažami – Jaguar Primary School Challenge určenou pre žiakov základných škôl a Land Rover 4×4 in Schools Technology Challenge pre stredoškolákov.

V oboch súťažiach je úlohou žiakov vyrobiť terénne auto, v prípade stredoškolákov ide už o diaľkovo ovládaný model s použitím počítačového programovania.

Viac k témam: Jaguar Land Rover v Nitre
Zdroj: Webnoviny.sk – Jaguar Land Rover v Nitre chce zlepšovať nielen výrobné procesy, otvoril inovačné centrum © SITA Všetky práva vyhradené.