gtag('config', 'UA-130501671-1');

KOŠICE 23. mája (WebNoviny.sk) – Okresný súd Košice II v utorok vydal neodkladne opatrenie, v ktorom mestu Košice prikazuje súčinnosť pri prevádzkovaní verejných platených parkovísk a výbere parkovného na území mesta Košice až do skončenia zmluvy v roku 2022. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa krajského súdu Anna Pančurová.

Ako sa ďalej uvádza v uznesení súdu, mesto nesmie zabrániť alebo sťažiť prevádzkovanie verejných platených parkovísk a výber parkovného na území mesta Košice spoločnosťou EEI v zmysle nájomnej zmluvy z roku 2012 a taktiež ma povinnosť zdržať sa akéhokoľvek obmedzovania výkonu nájomných práv spoločnosťou EEI.

Proti tomuto uzneseniu možno podať odvolanie do 15 dní odo dňa jeho doručenia,“ uviedla Pančurová. Od 1. januára tohto roka prevzalo mesto parkovací systém napriek nesúhlasu EEI ako prevádzkovateľa platených parkovacích miest v Košiciach.

Agentúra SITA bude správu aktualizovať, mesto Košice zvolalo na štvrtok poobede brífing.

Viac k témam: Okresný súd Košice, parkovanie, spoločnosť EEI s.r.o.
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice nesmú zabrániť výberu parkovného spoločnosťou EEI, rozhodol okresný súd © SITA Všetky práva vyhradené.