gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 24. mája (WebNoviny.sk) – Pomôcť pri pátraní po nezvestných deťoch v bezprostrednom ohrození života a zdravia bude môcť od piatka už každý.

Polícia na svojej facebookovej stránke zverejnila výzvu pre širokú verejnosť, aby sa zaregistrovala na webovej stránke www.amberalert.sk.

Občan dostane fotografiu

Prostredníctvom systému AMBER Alert, ktorý bol vybudovaný v spolupráci s občianskym združením Linka detskej istoty, je možné v krátkom čase informovať širokú verejnosť o pátraní po nezvestnom dieťati, ktoré sa stalo obeťou trestného činu, napr. únosu alebo obchodovania s ľuďmi.

Ako informovala polícia, po registrácii bude občan informovaný o zverejnenom pátraní a na svoju e-mailovú adresu dostane fotografiu dieťaťa so základnými informáciami.

Všetky potrebné informácie

Vďaka rýchlosti systému sa tak rýchlo dostanú von všetky potrebné informácie a ak dieťa niekto spozoruje, polícia bude okamžite informovaná. Tento systém polícia využíva už od roku 2015.

Ako uviedli vo výzve, v dnešnej dobe moderných komunikačných prostriedkov a otvoreného priestoru bez hraníc už hľadanie nezvestného dieťaťa nie je len vecou polície, ale je potrebná spolupráca verejnosti, neziskového, štátneho aj komerčného sektora.

Viac k témam: AMBER Alert, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Pomôcť pri pátraní po nezvestných deťoch môže každý, stačí sa zaregistrovať na webe © SITA Všetky práva vyhradené.