gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 24. mája (WebNoviny.sk) – V kauze smrti filipínskeho občana Henryho Acordu sa prokuratúra nakoniec odvolá proti šesťročnému trestu pre obžalovaného Juraja H. Informáciu priniesla TV Markíza, pričom ju potvrdila aj Generálna prokuratúra SR.

„Generálna prokuratúra Slovenskej republiky preskúmala trestnú vec a uložila krajskej prokurátorke v Bratislave podať odvolanie proti výroku o treste pre neuloženie prísnejšieho trestu,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.

Okresný súd uložil šesťročný trest

Šesťročný trest uložil 14. mája Okresný súd Bratislava I obžalovanému Jurajovi H. za zabitie filipínskeho občana Henryho Acordu. Odpykať si ho má v zariadení s najnižším stupňom stráženia. Zároveň sa obžalovaný má po prepustení podrobiť ochrannému protialkoholickému liečeniu.

Podľa predsedu senátu sa súd stotožnil so znaleckým posudkom, podľa ktorého obžalovaný spáchal skutok v stave zníženej príčetnosti. Ten bol podľa posudku z oblasti psychiatrie spôsobený kombináciou alkoholu a liekov na liečenie úzkostnej poruchy.

Trest pod spodnou hranicou trestnej sadzby

Súd tak obžalovanému vymeral trest pod spodnou hranicou trestnej sadzby, ktorá je v prípade zabitia sedem až desať rokov.

Incident sa odohral v sobotu 26. mája 2018 v skorých ranných hodinách na Obchodnej ulici v Bratislave. Acorda sa vtedy zastal dvoch žien, ktoré obťažoval 28-ročný Juraj H.. Ten Acordu napadol, pričom ho aj kopol do hlavy. Filipínec 31. mája zomrel v nemocnici.

Podľa obžaloby kopnutie na zemi ležiaceho Henryho spôsobilo krvácanie do mozgu, ťažký opuch a následnú mozgovú smrť.

Viac k témam: #allforhenry, Generálna prokuratúra SR, zabitie Filipínca v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – V kauze smrti Henryho v Bratislave podá prokuratúra odvolanie, pre Juraja chce vyšší trest © SITA Všetky práva vyhradené.