gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 25. mája (WebNoviny.sk) – Britská premiérka Theresa Mayová je v nezávideniahodnej situácii a zaslúži si v prvom rade obdiv ako zvláda situáciu, ktorú nespôsobila.

Nezmyselný brexit

Myslí si to predsedníčka Zahraničného výboru Národnej rady SR Katarína Cséfalvayová, ktorá to uviedla pre agentúru SITA. Cséfalvayová je presvedčená, že nezmyselný brexit spôsobili nezodpovední politici, ktorí sa následne zbavili zodpovednosti a ušli.

„Momentálne nevidím v britskom parlamente silu, ktorá by mala ozajstný záujem na riešení situácie a hľadaní potrebného kompromisu. Politici riešia len naháňanie svojich osobných bodov a za rukojemníkov máju nielen Veľkú Britániu, ale aj celú Európsku úniu. Jasným príkladom je neustále odkladanie brexitu a naozaj nikto netuší, čo sa bude ešte diať,“ uviedla Cséfalvayová.

Kým nevyberú nástupcu

Britská premiérka Theresa Mayová 7. júna rezignuje na post líderky Konzervatívnej strany. Politička vyhlásila, že povedala kráľovnej Alžbete II., že bude premiérkou, až kým nevyberú jej nástupcu. Tento proces by mohol trvať niekoľko týždňov.

Politička sa sklonila pred tlakom jej strany, ktorá ju kritizuje za to, že nedokázala načas vyviesť krajinu z Európskej únie. Ako informuje agentúra AP, o post lídra strany sa môže uchádzať každý konzervatívny poslanec, pričom za možného Mayovej nástupcu už označila Borisa Johnsona.

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk – Mayová si zaslúži obdiv, obhajuje britskú premiérku poslankyňa Cséfalvayová © SITA Všetky práva vyhradené.