gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 28. mája (WebNoviny.sk) – V bratislavskom Technopole v mestskej časti Petržalka nahlásili v utorok ráno výskyt bojového plynu.

Polícia a hasiči približne o deviatej ráno evakuovali celú budovu Technopolu, v ktorom okrem iných sídli aj petržalský miestny úrad.

Bojový plyn yperit

Práve v utorok malo byť zasadnutie miestneho zastupiteľstva, ktoré museli poslanci a starosta presunúť do Domu kultúry Lúky.

Polícia nám oznámila, že v budove je údajne bojový plyn yperit, ktorý ohlásil anonym. Preto sme museli zmeniť miesto zastupiteľstva,“ uviedol starosta Petržalky Ján Hrčka.

Polícia uzatvorila budovu

Polícia prijala oznam o nahlásenom plyne a následne uzatvorila budovu. „Momentálne polícia prehľadáva budovu Technopolu. O výsledkoch kontroly budeme informovať,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave Veronika Slamková.

Petržalskí poslanci začali rokovanie v priestoroch Domu kultúry Lúky, približne po hodine a pol diskusie sa nakoniec dohodli, že utorkové zastupiteľstvo zrušia a preložia na iný termín. Plánujú prerokovať aktuálnu tému petržalských materských škôl.

Viac k témam: plyn, Technopol
Zdroj: Webnoviny.sk – Budovu Technopolu v Bratislave museli evakuovať, anonym nahlásil bojový plyn yperit © SITA Všetky práva vyhradené.