gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 28. mája (WebNoviny.sk) – Úrady v Konžskej demokratickej republike (KDR) spustili vo východnej provincii Nord-Kivu vakcinačnú kampaň, ktorej cieľom je zastaviť tamojšiu epidémiu cholery. V rámci kampane by malo vakcínu proti cholere dostať viac ako 800-tisíc osôb. Prví ľudia ju dostali už v pondelok.

Prvé dve dávky orálnej vakcíny proti cholere dá ministerstvo zdravotníctva v KDR ľuďom žijúcim v mestách Binza, Goma, Kayina, Karisimbi, Kibirizi, Kirotshe a Rutshuru, odkiaľ hlásia veľa prípadov tohto ochorenia. Ďalšiu dávku vakcíny budú distribuovať v neskoršom štádiu kampane.

Od januára tohto roku v KDR nahlásili viac ako 10-tisíc prípadov cholery a zaznamenali vyše 240 úmrtí, informovala Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že epidémie osýpok a cholery si v krajine vyžadujú tisícky životov.

Cholera sa šíri kontaminovaným jedlom a vodou, spôsobuje akútnu hnačku a bez liečenia môže vo vážnych prípadoch zabiť človeka v priebehu niekoľkých hodín. Táto infekčná choroba sa bežne vyskytuje na miestach s nedostatočnou hygienou, v konfliktných zónach alebo kde je hladomor.

Viac k témam: cholera, vakcína, WHO Svetová zdravotnícka organizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Kongo sa snaží zastaviť epidémiu cholery, vakcínu chcú podať státisícom ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.