gtag('config', 'UA-130501671-1');

BANSKÁ BYSTRICA 28. mája (WebNoviny.sk) – Neustále novelizácie zákonov a súvisiacich predpisov kladú nielen časové, ale predovšetkým finančné nároky na všetky tu pôsobiace spoločnosti.

Chýba stabilita legislatívy

Uviedol v rozhovore pre agentúru SITA riaditeľ domáceho výrobcu slnečných kolektorov Thermo/Solar Žiar v Žiari nad Hronom Alfréd Gottas. „V našej krajine chýba stabilita legislatívy,“ dodal Gottas.

„V segmente malých a stredných podnikoch sú povinnosti vyplývajúce z prenosu legislatívnych zamestnaneckých bonusov v rámci sociálnych balíčkov pre zamestnávateľov takou záťažou, ktorá ich môže v budúcnosti ohrozovať aj existenčne,“ konštatoval riaditeľ s tým, že pri súčasnej výške daní a odvodov tieto opatrenia pravdepodobne utlmia iné zamestnanecké bonusy vo väčšine firiem.

Nemôžu stále zvyšovať ceny

Výrobné firmy podľa neho nemôžu neustále zvyšovať ceny, aby takéto navýšenie nákladov pokryli. „A vždy je tu stále tvrdšia konkurencia výrobcov z Ázie, ktorí radi prevezmú našich zákazníkov,“ dodal Gottas. Nepozdáva sa mu ani zvýšenie daňového bonusu iba pre deti do šesť rokov. Ide podľa neho o diskrimináciu väčšiny rodičov.

Šéf výrobcu slnečných kolektorov našiel aj pozitívne kroky, ktoré prijala vláda. „Pozitívom je snáď iba zrušenie daňovej licencie a takzvaný superodpočet nákladov na výskum a vývoj,“ doplnil k dianiu v ekonomickej legislatíve na Slovensku.

Viac k témam: obnoviteľné zdroje energie, slnečné kolektory, solárne kolektory, Thermo/Solar Žiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Nové sociálne balíčky môžu utlmiť iné zamestnanecké bonusy a ohroziť aj existenciu firiem © SITA Všetky práva vyhradené.